Tu się tobrze pisze

Strona główna » Polska wita » „Miasta śmierci”. Pogromy Żydów na Podlasiu

„Miasta śmierci”. Pogromy Żydów na Podlasiu

Reklamy

Ciekawy wywiad z autorem nowej książki o pogromach Żydów na Podlasiu.

Sytuacja:

Trzeba pamiętać o tym, że wschód II RP, a zwłaszcza tereny obecnego Podlasia zarówno po obecnej polskiej jak i białoruskiej stronie granicy, był zdominowany przez środowiska narodowe. To widać w statystykach, wynikach wyborów, składach rad gminnych i miejskich z lat 30. ubiegłego wieku z tego terenu. W Jedwabnem oraz miasteczkach wokół niego przeważały nastroje, które określiłbym jako skrajnie narodowe. We wsiach zwolennicy Obozu Narodowo-Radykalnego dokonywali zamachów bombowych na Żydów. Organizowano marsze antyżydowskie, bojkoty sklepów, oblewanie naftą produktów i bicie Polaków, którzy kupowali w sklepach żydowskich. Warto przypomnieć, że już w latach 30. policja powstrzymała pogrom w Radziłowie. Te akcje narodówki były powszechne. Do tego dochodziły tzw. akcje wychowawcze, ale w tym negatywnym znaczeniu tego słowa. Świadectwa, do których dotarłem, mówiły na przykład, że na lekcjach religii dzieciom kazano trzymać bułkę w zębach przez całą lekcję – za karę, bo ją kupiły w żydowskiej piekarni. Opowiadano dzieciom, że Żydzi są odpowiedzialni za śmierć Chrystusa.

Rola kościoła jest tu znacząca:

To wszystko miało swoje korzenie w głębokiej narracji antysemickiej, która dominowała na tym terenie za pośrednictwem lokalnej prasy, wypowiedzi sołtysów i kazań w kościołach. … Współcześni badacze historii Kościoła na tamtym terenie podkreślają nasycenie lokalnego kleru poglądami narodowymi i nacjonalistycznymi.

Na tej bazie doszło do kilkunastu pogromów.

Mnie nie bulwersuje to, że Polacy zabijali Żydów. Robili to wtedy i to masowo Białorusini, Ukraińcy, Rumuni Litwini, Łotysze, rzecz jasna Niemcy. Każdy naród ma jakieś haniebne momenty w swojej historii. Francuzi bestialsko wymordowali miliony czarnoskórych niewolników na Haiti, Anglicy wymordowali Indian, Hiszpanie zgotowali w Ameryce prawdziwą rzeź…
Bulwersuje mnie to, że Polacy uważają się za nieskazitelnych, czystych i nie potrafią powiedzieć: kurwa, faktycznie mieliśmy chwilę hańby, przepraszamy.

Tymczasem komentarze pod tekstem:

Kolejny zaciekły atak na Polskę i Polaków. Sygnał dał niejaki GroSS i żydki z USA żądające od Polski 65 mld $ okupu. Akcja opluwania Polski przez żydków trwa. Zapewne niedługo NYT kolejny raz napisze o polskich obozach zagłady.

Kolejna publikacja na zlecenie. Po wywiadzie widać że autor nie przygotował materiału historycznego tylko dopasował wyjątki do tezy którą na dostał zlecenie.

Trzeba wygrać wybory, odsunąć sprzedajne PO i nareszcie zrobić w Polsce prawdziwe państwo Polaków, żeby byle CH nie wycierał sobie pyska Polakami .

Wystarczy pisać źle o Polakach, dobrze o Żydach i Niemcach a zdobywa się popularność i poparcie „światłych tego świata”. U nas Michniki, Lisy już się postarają, aby głośno było o tym panu.Również światowe związki Żydów. Popularność i sprzedaż książki murowana

Stek bredni. Wychodzi na to, że od końca czerwca 1941 r do początków 1942 r.na terenach zagarniętych przez kacapów 17 IX 1939 r., Polacy rządzili się i mogli robić co chcieli.

Autor tego paszkwilu jak naprawdę się nazywa? Dlaczego przyjął nazwisko morderców jego braci?

Oczywiście powyższy wywiad to kolejny dowód, że katolicki kościół polski to organizacja obrzydliwa i szkodliwa dla naszego narodu. Za wieloma haniebnymi wydarzeniami stał kościół katolicki. Kontrreformacja, wypędzenie Arian, burzenie cerkwi w latach 30. na Lubelszczyźnie, Chełmszczyźnie itp.
Kościół katolicki utrzymuje nas w zacofaniu, niechęci do inności, otwartości, tolerancji. Konserwuje najgorsze zachowania i instynkty, impregnuje na pozytywne zmiany.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Tags

100 lat planowania antysemityzm architektura Argentyna Berlin Biała Podlaska Białoruś Białystok Biebrza Biedronka biogazownie Biłgoraj Boliwia Brazylia brzydota budżet obywatelski Bug buspasy Bułgaria Bychawa Carnaval Sztukmistrzów celebryci chamstwo Chełm Chile Chiny CSK Czechy Dania Decentralizacja deforestation demografia dobra zmiana Dolny Śląsk dresiarze drzewa edukacja Egipt ekologia emerytury energia estetyka faszyści filmy Francja galerie handlowe Gardzienice Gdańsk gospodarka Grecja GreenVelo GW górnictwo głupie helikoptery historia Holandia Hrubieszów imigracja Indie Indonezja Inne Brzmienia islam Japonia Jedzenie i picie kajaki Kambodża kamienie Kanada kapitalizm kapitał społeczny kapsle Katowice Kazimierz Dolny Kielce klimat KOD Korea kościół Kraków Kraśnik ksiądz poświęcił książki Kurpie lewactwo Litwa Londyn Lubelszczyzna Lublin Lubuskie Lwów Macierewicz mapy Marchew marihuana Mazowsze Mazury Małopolska media minimalizm Misiewicze Morawiecki muzyka myśliwi nacjonalizm Narew Natura 2000 Niemcy Noc Kultury Obłęd narodu polskiego Olsztyn ONR osobiste Ostrołęka Ostrów Maz. OZE Parki Narodowe parkowanie Paryż patriotyzm Pawłowicz Pieniny PIS PKB PKP podatki Podkarpacie Podlasie Polesie polityka Polska w budowie polskie drogi Powstanie warszawskie Poznań praca prawactwo PRL przyjazne państwo przyroda przyszłość Puszcza Biała Puszcza Białowieska Pułtusk płace Płock rasizm Razem regulacje rzek reklama religia rewolucja rodzinne rolnictwo Rosja rowery Roztocze rośliny Rumunia rzeki Rzeszów samowystarczalność seks Siedlce Skierbieszowski Park Krajobrazowy smog Sopot susza Syria Szczawnica Szczecin Szlak Jana III Sobieskiego sztuka Szwecja Szyszko Słowacja terroryzm TTIP Uber Uchodźcy UE UK Ukraina umiarkowanie Urugwaj USA Warmia Warszawa Wielkopolska Wieprz wieś Wilno Wisła woda Wrocław wykresy wypadki drogowe węgiel Węgry Włocławek zabytki Zakopane Zamość zieleń miejska ZUS Ład przestrzenny Łotwa Łódź łódzkie Śląsk śmieci świętokrzyskie źródła
%d blogerów lubi to: