Tu się tobrze pisze

Strona główna » Polska wita » Wygwizdani na KODzie

Wygwizdani na KODzie

Reklamy

Bardzo ciekawe: Przemówienie partii zielonych na KODzie przerwane buczeniem.

Buczenie zaczęło się ponoć po słowach:

Polska, którą zbudowaliśmy nie jest oczywiście „Polską w ruinie”. Mamy piękne biurowce i znakomite autostrady. Ale Polska nie jest krajem szczęśliwych ludzi! „Sukces” transformacji odczuli tylko nieliczni, a miliony zostały zepchnięte w biedę i bezrobocie.

Potem było m.in. takie

W Warszawie możemy jechać kolejną linią metra, widzimy nowe tramwaje, autobusy, drogi i autostrady. W wielu miasteczkach często widać jednak tylko biedę i obdrapane mury. Miliony Polek i Polaków zostały przez transformację zepchnięte w kategorię gorszego sortu.

Komentarze pod tym wydarzeniem z fejsa od Miłady Jędrysiak:

Wydaje się też, że manifestanci przyszli po coś innego. Zamanifestować przeciw PiS, za Wałęsą, przeciw dyktaturze, za demokracją. I że naród to też my. Natomiast Zieloni zaczęli mówić o nierównościach społecznych. Jeszcze 20 sekund i zaczęliby (skądinąd słusznie) mówić o PGR-ach w Koszalińskiem. Zero wyczucia.

Zabawna „pyskówka” w jednym z wątków

KOD_Zieloni

Komentarz M.Jędrysiak do tego buczenia wg mnie bardzo udany:

Jeśli to prawda, że ludzie gwizdali i zagłuszali podczas tego przemówienia, to jeszcze przez wiele lat będą musieli chodzić na manifestacje przeciwko rządom PiS.

Komentujący uważają, że Zieloni nie wstrzelili się w tematykę marszu i przede wszystkim, że ludzie nie chcą słuchać polityków np.:

Panie Marku ale obywatele tego nie chcą, nie chcą gadających głów, manifestów, odezw…

KOD to ruch oddolny. I akurat na takich Zieloni się nie odnaleźli bo u nas oddolnym ruchem nie są…

Oczywiście wcześniej przemawiał Schetyna i Swetru i buczenia nie było… A „ruch oddolny” z przemówieniami np. Schetyny dobry żart.

Tam są mili uśmiechnięci ludzie, którzy się dobrze bawią. I maja jednak ograniczoną cierpliwość do przemówień.

Czyli w chamskim skrócie: KOD to ludzie syci, zadowoleni z życia, bogaci. Wrócili z nart z Alp i poszli na KOD. Nie chcą słuchać o nierównościach, biedzie i zapierdalaniu na śmieciowych umowach itp. Mogą posłuchać Schetyny, ale już nic innego.
I jeszcze taki chamski komentarz: czyli pislamiści mają rację powtarzając – „kodowcy bronią koryta i przywilejów”. Wcale nie chcę tego pisać, ale jakoś tak nie umiem inaczej o tym myśleć o tym buczeniu.
– – – – –

Zieloni (czy Razem) mają poparcie w granicach 0-3%. Pojawiają się na KODach, podczas gdy, wydaje się ich miejsce jest nie tam. Ciekawy komentarz:

Po trzecie – pytanie za 10 punktów: kto dzisiaj zaczyna przemówienie od zdania brzmiącego mniej więcej „transformacja w Polsce nie dotyczyła wszystkich, tylko wybranej grupy, są u nas wielkie obszary biedy”? Tak, to Premier Beata Szydło, to Andrzej Duda, to Jarosław Kaczyński. WTF??? To wtedy rozległy się wuwuzele – i słusznie. Powtarzanie sloganu PiS na demonstracji KOD to jest jakaś masakra i powinniście wiedzieć to tak samo dobrze jak ja. Pewnie w głowach części uczestników pojawiła się myśl „gdzie ja w ogóle przyszedłem?”. Powiem więcej – na drugi raz na miejscu organizatorów dobrze bym się zastanowił przed oddaniem mikrofonu komuś, kto naraża NASZ wiec na przedwczesne rozejście się.

Ich potencjalni wyborcy nie maszerują w KODzie, bo zapierdalają w tym czasie na paleciaku w markecie. Tylko, że głoszenie haseł o równości ekonomicznej razem z hasłami o prawach gejów oraz przyjmowaniu uchodźców to w Polsce samobójstwo. Wróżę kolejne 0-3% przez najbliższe lata (niestety, bo to ich program jest wg mnie najlepszą opcja dla milionów Polaków, którzy dali się uwieść pisowi).
Oraz wróżę wygraną PIS w kolejnych wyborach. Smutna prognoza. Idiota Kaczyński rozwali ten kraj.

ps. na marszu KODu znów procent ludzi młodych oscylował wokół zera, mimo usilnego informowania przez gw, że tak nie jest. Gdzie są młodzi? Dlaczego KOD do nich nie trafia (to chyba wiem, bo KOD do mnie też średnio trafia)? Dlaczego nie trafiają do nich zieloni, a przemawiają na KODzie? PIS wygrywa na cudzych błędach. I to jest tragedia, bo im dłużej patrzę na pislamistów tym bardziej jestem przerażony ich rządami. Będzie z tego niezła tragedia.

 

Reklamy

1 komentarz

  1. B Mika pisze:

    Autor wyczuł pismo nosem :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Tags

100 lat planowania antysemityzm architektura Argentyna Berlin Biała Podlaska Białoruś Białystok Biebrza Biedronka biogazownie Biłgoraj Boliwia Brazylia brzydota budżet obywatelski Bug buspasy Bułgaria Bychawa Carnaval Sztukmistrzów celebryci chamstwo Chełm Chile Chiny CSK Czechy Dania Decentralizacja deforestation demografia dobra zmiana Dolny Śląsk dresiarze drzewa edukacja Egipt ekologia emerytury energia estetyka faszyści filmy Francja galerie handlowe Gardzienice Gdańsk gospodarka Grecja GreenVelo GW górnictwo głupie helikoptery historia Holandia Hrubieszów imigracja Indie Indonezja Inne Brzmienia islam Japonia Jedzenie i picie kajaki Kambodża kamienie Kanada kapitalizm kapitał społeczny kapsle Katowice Kazimierz Dolny Kielce klimat KOD Korea kościół Kraków Kraśnik ksiądz poświęcił książki Kurpie lewactwo Litwa Londyn Lubelszczyzna Lublin Lubuskie Lwów Macierewicz mapy Marchew marihuana Mazowsze Mazury Małopolska media minimalizm Misiewicze Morawiecki muzyka myśliwi nacjonalizm Narew Natura 2000 Niemcy Noc Kultury Obłęd narodu polskiego Olsztyn ONR osobiste Ostrołęka Ostrów Maz. OZE Parki Narodowe parkowanie Paryż patriotyzm Pawłowicz Pieniny PIS PKB PKP podatki Podkarpacie Podlasie Polesie polityka Polska w budowie polskie drogi Powstanie warszawskie Poznań praca prawactwo PRL przyjazne państwo przyroda przyszłość Puszcza Biała Puszcza Białowieska Pułtusk płace Płock rasizm Razem regulacje rzek reklama religia rewolucja rodzinne rolnictwo Rosja rowery Roztocze rośliny Rumunia rzeki Rzeszów samowystarczalność seks Siedlce Skierbieszowski Park Krajobrazowy smog Sopot susza Syria Szczawnica Szczecin Szlak Jana III Sobieskiego sztuka Szwecja Szyszko Słowacja terroryzm TTIP Uber Uchodźcy UE UK Ukraina umiarkowanie Urugwaj USA Warmia Warszawa Wielkopolska Wieprz wieś Wilno Wisła woda Wrocław wykresy wypadki drogowe węgiel Węgry Włocławek zabytki Zakopane Zamość zieleń miejska ZUS Ład przestrzenny Łotwa Łódź łódzkie Śląsk śmieci świętokrzyskie źródła
%d blogerów lubi to: